Lazer Markalama Makineleri özellikleri

Basit bir biçimde ifade edersek, lazer markalama makinesi bir yüzey üstünde kalıcı bir iz yaratmak için yoğun bir ışık demeti kullanan daimi bir uygulamadır. Genellikle fiber, darbeli, ya da devamlı dalga lazerleriyle gerçekleştirilmiş olan lazer markalama uygulamalarının geniş bir yelpazesini kapsamaktadır.

Ankara lazer markalama uygulamalarının en yaygın çeşitleri karbon göçü, soldurma ve parlatma, tavlama, kazıma ve gravür işlemleridir. Lazer markalama yapılabilen malzemelere misal verirsek; çelik, alüminyum, titanyum, bakır, pirinç, plastik, ahşap, kağıt ve karton ürünler üstünde kalıcı izler bırakabilmektedir.

Parça ve ürünlerin üzerine seri numaraları ve parça numaraları, barkodlar gibi makine tarafından okunabilir veriler (Benzersiz kimlik kodları ve 2D Datamatrixler) ve firma amblem ve logoları hızlı bir biçimde işlenebilmektedir.

Lazer Markalama Makinesi Nasıl Çalışır?

Bir malzeme yüzeyini işaretleme işlemi için gönderilen odaklanmış lazer ışınları, galvo başlığındaki aynaların ışına hareket vermesi biçiminde gerçekleşir. Işın malzemenin yüzeyiyle reaksiyona girdiğinde, malzemenin fonksiyonlarını ve görünümünü değiştirir. Bu konsantre lazer ışını yalnızca belirlenen alanı hedefler ve bu sayede yüksek kalite, yüksek kontrast ve oldukça hassas izler oluşturur.

Lazer markalama makinesi nin bu özellikleri lazerin doğruluk ve kalıcılık fonksiyonlarını arttırıp, kritik seviyede markalanması hassas olan ürünlerin işaretlenmesi işlemlerinde tercihini sağlamıştır sağlamıştır. Fiber Lazer Nedir, Hangi Ürünlerde Tercih Etmeliyiz? Metal markalama makinesi de diyebileceğimiz fiber lazerler genelde metallerin, hakiki derinin ve bazı plastiklerin markalanması için tasarımı yapılmış ve 1064nm dalgaboyu verilmiştir.

Metal ürünlerin üstünde gravür işlemi, soldurma ve parlatma işlemi, kazıma ve oyma işlemi, deri üstünde renk değiştirme ve yakma işlemi, plastik ürünlerdeyse renk değiştirme işlemi hayata geçirmektedir. Co2

Lazer Nedir, Hangi Ürünlerde Tercih Etmeliyiz?

Co2 lazerler 10600nm dalga boyuna sahip ve daha çok yakma yöntemi ile işaretlenmeye yönelik olan, Organik ürünlerin markalanmasında kullanılacak olan lazer tipidir. Ahşap ve diğer doğal ürünlere, deri, kumaş, karton gibi ürünlere ve plastik malzemeler üstünde yakma işlemi hayata geçirmek sureti ile çalışmaktadır.

Elimizde bulundurduğumuz bu iki tip lazer türümüz ve kullanım alanına göre yapılandırılan uzman güvenlik kabinlerine sizde sahip olmak dilerseniz buraya tıklayarak makine modellerimize göz atabilir, buraya tıklayarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca fason olarak ürünlerinize markalama yaptırmak dilerseniz buraya tıklayıp bizi aramanız yeterlidir.