Deri Lazer Markalama Ankara

Kişiselleştirilmiş lazer gravürlerle deriye kolaylıkla nitelikli bitiş verebilirsiniz. Deri Lazer Markalama Ankara da, el çantası, cüzdan, evrak çantası, bileklik, kemer veya ayakkabı olsun; lazerle deri hızlı ve kolay biçimde kazınır.

Deri, giyim, hediyelik eşya ve dekorasyon üretiminde kullanılıyor. Lazer kazıma, derinin yüzeyinde somut dokunsal bir etki yaratır. Bunun sayesinde son ürüne özel bir bitiş verilebilir veya son ürün kişiselleştirilebilir.

Deri Lazer Markalama Ankara ve ilçeleri

Deri Lazer Markalama Ankara ve Deri Lazer Kazıma işlemi Deri olan tüm ürünlere marka, logo, yazı, model, seri no, numaratör, tarih, barkod basım işleminin kalıcı olmasını istiyorsanız doğru yerdesiniz. Speed Reklam olarak, Deri Lazer Markalama ve Deri Lazer Kazıma işlemlerinde kullanılacak olan teknoloji ve son sistem makinelerimiz ile en kötü şartlarda bile ilk günkü halini koruyan, okunurluğu silinmeyen markalama işlemlerinizi uyguluyoruz.

Deri olan her ürününüze lazer markalama ve lazer kazıma işlemleriyle lazer ile yazı yazma, lazer ile harf yazma, lazer ile isim yazma, lazer ile logo çizme gibi işlemleri kısa bir süre içinde nitelikli bir biçimde gerçekleştiriyoruz.

Deri Markalama ve Deri Lazer Kazıma ile ürünlerinize logo, amblem, model, tarih seri numarası, etiket, barkod, fotoğraf, şekil, telefon, vb baskı işlemleri yapılabilir.

Deri Lazer markalama ve Deri Lazer Kazıma işleminin kullanıldığı alanlara örnek verecek olursak, teknolojik aksesuarlar, oyuncaklar, hediyelik eşyalar, promosyon ürünler ve kırtasiye ürünleri aklımıza gelen faaliyet alanlarıdır.

Deri lazer markalama gerçekleştirilirken ürünün üstünde hiçbir kimyasal madde ve kesici alet kullanılmamaktadır. Markalama işlemi yalnızca lazerin kuvvetli ışınlarıyla yapılabilmektedir. Bunun sayesinde lazer markalama, lazer kazıma yapılan hiçbir ürün zarar görmemektedir.

Lazer ile Deri Kazıma ve Markalama

Deri, hem farklı özellikleri hem de harika görünümüyle alışılmış olarak kullanımı çok fazla tercih edilir. Bu, ondan yapılan herhangi bir öğeyi özel ve kusursuz kılan türden bir malzemedir, özellikle lazerle kişiselleştirildiğinde ürünün değeri iki kat artmaktadır.

Kıyafetler, ayakkabılar, aksesuarlar, mobilyalar ve hediyeler bu malzemenin kullanım alanlarındadır. Hizmette olan bir deri lazeriyle, öğeyi kişiselleştirmek, tanımlama ve izlenilebilirlik sağlamak amacıyla yazı yazmak ya da süslemek için üstünde farklı izler oluşturulabilir.

Deri Kazıma Nasıl Yapılır?

Deri kazıma ya da aşındırma işlemi, kabartmalı bir etki ile neticelenir ve derinin yüzeyine bağlı şekilde, fark edilir ve temiz bir kontrast oluşturur. Açık renkli deriler önemli bir renk kontrastı üretirken, daha koyu derilerin kazınması daha ince bir kontrast sağlar. Dinamik bir renk kontrastına ihtiyacınız var ise, ten rengi, bej ya da açık kahverengi deri seçimi yapabilirsiniz.

Kazıma sonuçlarınız çoğu zaman kullanılacak olan deri türünün beraberinde kullanılacak olan lazer türüne, hızınıza, gücünüze ve frekans ayarlarınıza bağlıdır. Her malzemede olduğu gibi, arzu ettiğiniz sonuçları elde edene kadar daima farklı parametreleri test etmenizi öneriyoruz.

Deri Kazıma Makinesi ile Neler İşaretlenebilir?

En bilinen kazıma işlemleri genelde özelleştirme ve dekorasyon amacı ile yapılır.

Kişiselleştirilmiş not defteri kapakları ve baş harfleri, süslenmiş cüzdanlar, cüzdanlar ya da kemerler, tasarımcının kıyafetleri, ayakkabıları, bilezikleri, sanat eserleri, hediyelik eşyalar ve daha fazlası örneğin verilebilir.

Fakat ürünlerin üstünde iz bırakmanın tek sebebi dekorasyon değildir. Deri ürünler, üretildikleri ülkeye bağlı şekilde çeşitli işaretleme ihtiyaçlarını yanı sıra getirir. Bazı ülkelerde doğal ürünlerin “gerçek” ve sentetiklerin “insan yapımı” olarak markalanması gerekiyor. Elyaf içeriği, menşe ülke, üretici ve bakım yönergeleri, tanımlama amacı ile üreticilerce yapılan kalıcı işaretlemelerden yalnızca birkaçıdır.

Dekorasyon ve Son İşlem Seçenekleri

Diğer pek çok organik element gibi, deri de CO2 teknolojisiyle en etkili biçimde işaretlenir. Lazer makinesi yüzeyin üst katmanını nazikçe eriterek yüksek kontrastlı izler meydana getirir. Malzeme ne kadar kalınsa, kazıma derinliğini düzenlemek ve kapsamlı görünümü sağlamak amacıyla o kadar fazla şansımız olur.

Lazerin oluşturmuş olduğu yanık etkisiyle renk eklenir. Fakat gerekli yoğunluk ve kontrast sadece açık renklerde mevcuttur, oysa karanlık bir yüzeyde sadece klasik oyma görünümü mümkündür.

Deri Kazıma için Lazer Makinesi Seçimi

LazerMarket’in kendi içinde ürettiği 30W Co2 Lazer Markalama Makinesi, deri işaretleme ve kazıma işlemlerinde oldukça başarılı neticeler vermektedir.

Cihaz, sert ve yüksek dirençli malzemeyi zarar vermemek için nazikçe işler. Ürünleri markalarken ya da diğer bilgileri uygularken en iyi neticeleri verir. Deri için bu lazer markalama makinesi, logolar, grafikler, seri numaraları, barkodlar vb. olmak üzere her çeşit işareti üretme kabiliyetine sahiptir. Herhangi bir deri türü üstünde gerçek sanat eserleri yaratmak için kullanmak mümkündür.