Lazer Markalama Makineleri

Lazer Markalama yapmak arzu ettiğiniz ürünün üzerine kalıcı izler/işaretler bırakmanızı sağlar. Bu işaretler marka/logo gibi üreticinin imzasını ürününün üzerine koyabildiği işaretlemeler olduğu gibi, izlenilebilirlik ve takip için yazılan alfanumerik kodlar, qr kodlar, datamatrix gibi değişkenler de olabilir.

Markalama işleminin popüler olması ile birlikte kullanımına başlanan ilk yöntemler, ürününün üzerine tampon baskı, serigrafi gibi mürekkep ya da boya içeren baskı methodlarıyla yapılan işlemleri içermekteydi. Lazer teknolojisinin gelişmesi ile, bu alışılmış yöntemlerin yerine, çok daha hızlı işlem yapabilen, hata payı hemen hemen olmayan ve yüksek kaliteleli markalamalar elde edebileceğiniz fiber lazer markalama makinası geldi.

Lazer markalama makinası kullanıldığı alanlar , nerelerde kullabiliriz ?
Endüstriyel anlamda metal ve plastik üretimi olan her alanda kullanmak mümkündür. Bunun haricinde reklam tanıtım amaçlı uygulamalarda da kullanılır. Başlıca kullanıldığı alanlar aşağıda listelenmiştir. Başlıca sektörleri inceleyerek daha fazla lazer markalama çalışması örneğine ulaşabilirsiniz.

Lazer markalama makineleri Kullanım Alanları

Otomotiv Lazer Markalama

Metal ve plastik pek çok otomotiv parçasında işaretleme, takip ve bilgilendirme işaretleri biçiminde markalamalar yapılması için kullanılır.

Savunma ve Havacılık Sanayi Lazer Markalama

Savunma ve Havacılık sanayinde üretilen pek çok parça güvenlik ve izlenilebilirlik amacı ile markalanmaktadır.

Medikal Lazer Markalama

Cerrahi aletlerini operasyonlarda kullanılacak olan vida,implant vb. Medikal aletlerin markalanmasında kullanılıyor. Bu sektörde Qr code ve Datamatrix ağırlıklı olarak kullanılıyor.

Reklam-Promosyon Lazer Markalama

Kalem, Cüzdan, Usb, Databank, Plaket vb Hediyelik eşya ve reklam tanıtım-promosyon malzemelerinin markalanmasında kullanılır. Bu uygulamalarda ağırlıklı olarak grafik ve yazı kullanılır.

Alüminyum Metal Etiket Lazer Markalama

Lazer markalama makinası oluşturmuş olduğu markalamalarla aşınmaya , eskimeye ve kimyasal temasına uygun metinler ortaya çıkartır. Bu nedenle makinaların, asansörlerin ve büyük parçaların üstündeki etiketlerin yazılmasında kullanılır.

Elektrik-Elektronik Sanayi

Elektronik ürünlerin işaretlenmesinde, etiketlenmesinde lazer markalama makinası sık olarak kullanılır. Genellikle Plastik olan bu ürünlerin üzerine bilgilendirici ve yönlendirici grafik ve yazılar markalanabilir.

Elektrik-Elektronik Ürünler Markalama Örnekleri İçin Tıklayın.

Plastik Enjeksiyon Sanayi

Lazer markalama makinası ile plastik malzemelerin bir çoğuna nitelikli markalamalar yapabilirsiniz. Bu sektörde, Köpükleme ve Renklendirme en çok kullanılacak olan lazer markalama yöntemleridir.

Kalıpçılık-Kesici Takım-El Aletleri
Engraving yöntemi ile dişi ve erkek kalıp yapımı, kalıpların markalanmasında kullanılır. Freze, matkap uçları ve kesici takımlarınıza lazer markalama yapabilirsiniz.