Asit İndirme Etiket

Markanızın ismini ya da logonuzu fizyolojik tahrip gücü olan lokasyonlarda uzun zaman koruyabilirsiniz asit indirme etiketlerle. Marka, amblem, yazı, işaret levhaları metal etiket üzerine şekil ve derinlik vererek etiketler hazırlanmış olur. Eğer firmanız için kullanmış olduğunuz logolar ve işaret levhaları zorlu koşullarda kullanılmaktadır ise asit indirme etiket kullanmalısınız.

Asit indirme etiket türü metal bir levhanın asitle verilen makalenin ve logonun tasarımının kimyasal aktivitiler ile yapılmasına denmektedir. Asit indirme etiket türü daha zor koşullardaki etiketler için yapılmakta. Bu etiket türü sürekli erozyon ve tahrip olabilecek sektörlerde tercih edilmektedir.

Oyulan kısımlar tercih edilen renkler kullanılarak renklendirilir. Daha sonra malzemenin çizilmemesi ve kimyasal çözücülere karşı ve hava koşullarına karşı dayanıklılığını artırmak için koruyucu lak ile kaplanır.

Ağır sanayide kullanılan logolar çoğunlukla Asit indirme etiket türüdür bundan dolayı bu etiket türü sanayide mevcut fiziksel tahrip gücüne yıllaca dayanabilir. Yapılacağı levha daha öncesinden baskının şekline göre kesimi yapılmış folyo ile kaplanır. Daha sonra plakalar asitli ortamda tutularak plaka üzerinde oyma işlemi gerçekleştirilir. İsteğe bağlı negatif veya pozitif olarak Asit İndirme yöntemiyle oyulabilir.

Genellikle ürün ve firma hakkında bilgiler içeren asit indirme etiketler, Pirinçten- paslanmaza, bakırdan- alüminyuma her türlü metal üzerine uygulanabilmektedir.