Leksan Etiket

Baskı, malzeme ve yapıştırıcı arasında kaldığı için her çeşit silmede baskının çıkma şansı yoktur ve çok uzun ömürlüdür. Genellikle elektronik piyasasında, makinelerde fırınlarda ve benzer yerlerde kullanılır.

İstenilen renk ve şekilde çalışma yapılabilir. Baskı malzeme ile yapıştırıcı arasında kaldığından yani dışa bakan kısımda PVC olduğundan baskının çıkma şansı yoktur. Bu sayede uzun ömürlü ve kullanışlı bir üründür. Çoğunlukla elektronik piyasasında kullanılsa da her çeşit alanda kullanılabilir.

0,15 mm’ den 1,5mm’ye kadar kalınlığı olan Leksan Etiketlerin en önemli olan özelliği baskının arka yüzeyde olduğundan dolayı ön taraftan baskı ve boyanın kazınamaması ve çıkmamasıdır.

Leksan etiket Kendinden yapışkanlı değillerdir. Bu yüzden arkasına baskı sonrası yapışkan kaplanarak etiket tamamlanır. Yapışkanın tutunma mukavemeti çok yüksektir. Kullanım alanı çok geniştir. 100 C sıcaklığa dayanabilir. Su ve hava koşullarından etkilenmez.

Oldukça yaygın bir kullanım alanına sahip olan ve çok amaçlı kullanılan bu ürün çeşidinin de imalatını tıpkı diğer ürünlerimizde olduğu gibi 1. Sınıf teknikler ile yapan, son sistem teknolojilerle üretilen modern makineler eşliğinde nitelikli boya ve pvc malzemelerinden imal edilen leksan etiketler, serigraf baskı tekniği ile yapılan, baskı iç yüzeyde kaldığı için kolay kolaya deformesyona uğrayıp bozulmayan bir özelliğe sahiptir. İstenilen alanlarda kullanılmak üzere çeşitli boyut ve ebatlarda imalatını gerçekleştirdiğimiz bu ürünler içeride ve dış mekanlarda kullanıma uygundur.

Estetik görünüşü açısından en güzel etiket cinsidir. İç ve dış mekanlarda kullanılabilir. En büyük özelliği tersten baskı yapılmasıdır bu nedenle boyasında solma veya kararma olmaz. Malzeme dokunmaya karşı duyarlı olduğundan tersten baskı yapılarak baskı yüzeyi ile temas olmayacağından herhangi bir sorunla karşılaşılmaz. Işıklı tabelalar yüzeylerde kullanılabilir.

Farklı boya kullanılarak arkadan verilen ışıkla geçirgenlik sağlar. Bu etiket cinsi fonksiyonları makine, elektronik otomasyonlarında yaygın olarak kullanılır, istenen yere arkasından ışık geçirdiği için ekran ve istenen yere  kabartma yapılarak tuşların kullanımı sağlanır.