Lazer Markalama Ostim

Ostim Lazer Markalama, 2001 senesinde kurulmuş olan Damla reklam Ankara’da lazer markalama üzerine faaliyete başlamıştır. Ostim Lazer Markalama, Damla Grubun iş yaşamında 20 yıla yakın birikimleri, deneyimi ve kurumsallaşma ilkesi içerisinde faaliyet göstermektedir. Ostim Lazer Markalama, iş planı içinde ilk başta kurumsallaşmayı ön plana alıp, müşteri memnuniyetini, müşteri güveni ile kaliteden taviz vermeden emin adımlarla Ankara lazer markalama ve Ankara lazer kesim sektörlerinde hizmet sunmaktadır.

Ostim Lazer Firmaları

Ostim Lazer Markalama kalite, güven ve fiyatlandırma politikasıyla marka değerinize değer katmaya devam etmektedir. Lazer teknolojileri kalıcı markalama için çeşitli yöntemler sunmaktadır ve bu biçimde alışılmış yazma ve etiketleme metotlarından daha farklı uygulamalarda kullanmak mümkündür. Lazerler, yüksek kontrastlı ve dayanıklı bir biçimde istenmeyen herhangi bir malzeme eklenmeden tüm metaller, plastikler, ahşaplar ya da seramikler gibi nerdeyse tüm malzemeler üstünde markalama yapabilir. Çoğu durumda, lazer markalamanın tipik fiziksel etkisi malzeme içerisinde bir renk değişikliği oluşturur, bu sebeple dalgalı ya da çapaklı bir yüzey değişikliği olmaz.

Dayanıklı markalamalar yaratmak için kullanılabilecek pek çok lazer markalama sistemi bulunur. Her türden malzemede en iyi sonuçları elde etmek için farklı markalama metotları ve lazer ışın kaynakları (fiber lazerler, CO2 lazerler, UV lazerler) kullanılır. Bu bağlamda, lazer markalama sistemleri otomobil sektörü, makine-takım imalatı vb. Sektörlerde kullanılabildiği gibi, bunların beraberinde endüstriyel ürünler ile tüketici ürünlerinin üretiminde de yaygın olarak kullanılıyor. Lazer markalama makineleri kullanılarak alfanümerik karakterler, grafikler, logolar, barkodlar, karekodlar ve dahası malzemelere uygulanabilir.

Lazer Markalama Avantajları

Pek çok farklı malzeme türlerinin markalanması
Yüksek hız ve otomasyon
Kuvvetsiz ve temassız işlem
Yüksek kalitede keskin görüntüle
Yüksek tasarım esnekliği
Düşük maliyet
Dinamik markalama (mark-on-the-fly)
Sabit kalitede oldukça hassas markalama
Kalıcı; aşınmaya dayanıklı, ısıl ve asidik dayanıma sahip
Alfanümerik metin, seri numaralar, logo, grafik, barkodlar ve karekodlar

Ostim Lazer Markalama Teknolojisi

Malzeme ve markalama yönteminden bağımsız olarak, lazer markalama, içerik ve şekil markalama açısından hemen hemen sınırsız olanaklar sunar. Esnek, yazılım kontrollü süreç, özgün markalama içeriklerine olanak sağlar. Lazer teknolojisi ilerledikçe, lazer markalamalar git gide artan sayıda uzman uygulama için daha hassas ve kullanışlı hale gelmektedir.